• HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

ÖZATA Tersanecilik 1985 yılında Tuzla İstanbul’da kurulup 2002 yılına kadar faaliyetlerine Tuzla bölgesinde devam etmiş iş sahasında tecrübeli ve aranan bir kuruluş olmuştur.

2002 yılında kurucumuz sayın Özdemir Ataseven, tecrübe ve bilgi birikimini gemi inşa faaliyetlerinde kullanmak amacıyla ,Yalova ili Altınova bölgesine gerekli yatırımları yaparak Özata Tersanesi’nin bugünlere gelmesini sağlamıştır.

60.000 metrekare alan üzerine kurulu olan Özata Tersanesi tam donanımlı imkanları ile  yatlar,mega yatlar,yolcu taşıma gemileri ve özel maksatlı kullanıma yönelik arama kurtarma botları (Sar Boat),Karbon fiber gövdeli katamaran feribotlar inşa etmiştir.

Yıllık 20.000 ton çelik işleme kapasiteli Özata Tersanesi deneyimli iş gücü ve personeli ile dünya standartlarında 30.000 DWT’ye kadar gemi inşa yeteneğine sahiptir.

Aynı zamanda arge çalışmaları da yürütmekte olan Özata tersanesi tübitak ile birlikte carbon deniz taksi projesi yürütmektedir. Üniversitelerimizin yurt dışındaki yarışmalarında destek olmaktadır.

2016 senesi içerisinde Marmara ve Karadeniz Teknik Üniversitesinin ingilterede katılacağı yarışlarda tersanemizde üretimini gerçekleştirdikleri araçları kullancaklardır. Deniz bisikletleri yarışlarında da öğrenci arkadaşlarımız geçmiş senelerde ve bu senede tersanemizde üretim gerçekleştirerek bu yarışlara katılım sağlamaktadırlar.

En büyük hedefi ülkesi ve sektörü için lider girişimlerde bulunmak olan Özata Tersanesi yenilikleri ve yenilikçi yapısıyla projelerine devam etmektedir.